İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Uluslararası Çevrimiçi Doğaçlama Dans Festivali Başlıyor


Uluslararası Çevrimiçi Doğaçlama Dans Festivali 24 Mayıs’da başlıyor! 

30 Mayıs’a kadar sürecek olan festivalde 10 farklı ülkeden 29 ayrı performansçı, dansçı, akademisyen ve sanatçı yer alıyor. 

Bağımsız ve herhangi bir sponsor olmaksızın düzenlenen festivalde Türkiye, Almanya, Amerika, Fransa, Gürcistan, Japonya, Macaristan, Polonya, Romanya ve Yunanistan’dan sanatçılar yer alacak. Festivale dünyanın her yerinden profesyonel veya amatör, dans ile ilişkisi hangi düzeyde olursa olsun, ilgili herkes ücretsiz bir şekilde katılabilecek. 

Festival programında atölyeler, performanslar, etkileşimli seanslar ve sanatçı konuşmalarının yanı sıra katılımcıların deneyimine dayalı etkinlikler de yer alıyor.

Katılımcılar, Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek olan Çevrimiçi Uluslararası Doğaçlama Dans Festivali’ne Zoom ve İnstagram üzerinden erişebilecekler. Etkinlikler İngilizce ve Türkçe olarak ilerleyecek ve ihtiyaç halinde çeviri hizmeti sunulacak. 

Etkinliklere erişim için: @ımprodancefest hesabını takip edebilirsiniz.

Festivalde yer alacak sanatçılar:

Andriana Plessa, Ayumi Toyabe, Berk Can Ceylan, Bengi Sevim Yörük, Beliz Demircioğlu, Berrak Yedek, Canan Yücel Pekiçten, Cansu Ergin, Company Rau- Korhan Başaran, Nikki Holck, Elena Valls Garcia, Dani Cole, Dilek & Steven Champs, Diren Ezgi Yıldızkan, Ekin Tunçeli, Ekin Ançel, Eryfili Drakopoulou, Endangerhood, Funflows, Gizem Aksu, Ingo Reulecke, Joakim Stephenson, Kamola Rashidova, Klank.ist, Lina Gomez, Ladjanszki Marta, Magda Skowron, Marie Rosko, Nikolai Galen, Sabina Andre Allen, Taldans, Talin Büyükkürkciyan, Tuğçe Tuna, ValentineXX_ , Yoshiko Chuma

Festival Ekibi

Kurucu ve Direktör: Damla Durman

Danışman: Genco Gülan

Yürütücü Ekip: Cemre Özkan, Erkan Akbulut, Esma Akın, Gamze Çehreli, Melisa Meryem Demirbilek, Pırıl Gündüz, Serhan Şerefoğlu

İletişim: improdancefestival@gmail.com


İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir