İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Uluslararası Masal Festivali Küçükçekmece’de Başlıyor

Masalların büyülü dünyasına yolculuk, ‘Kuş Kanadında Masallar’ teması ile Küçükçekmece’de başlıyor. Bu yıl ilki düzenlenen ve gelenekselleşmesi hayal edilen Uluslararası Masal Festivali’nin açılışı 13 Ekim Salı günü Tarihi Küçükçekmece Kibrit Fabrikası’nda saat 19.00’da yapılacak.

Küçükçekmece sınırları kuşların her yıl göç mevsiminde uğradıkları zorunlu duraklardan bir tanesidir. Kuşlar başka diyarlara göç etmeden önce belediye sınırlarına uğrar.

Küçükçekmece Belediyesi ve Seiba – Uluslararası Hikâye Anlatıcılığı Merkezi tarafından gerçekleşecek festivalde, 6 gün boyunca Türkiye, İtalya, Almanya, İngiltere ve Filistin’den 29 masal anlatıcısı ve 1 dengbej ( Kürt tarihini masalsı ve mitolojik bir üslupla sonraki nesillere sözlü olarak aktaran kişidir) yetişkin ve çocuklara masallar anlatacak.  8 akademisyen ve araştırmacı ise akademik sunumlar yapacak.

Festivalde Türk masallarının yanı sıra Rusya, Danimarka, Çin Halk Cumhuriyeti, Almanya gibi birçok ülkeden geleneksel masallar ve halk hikayeleri de anlatılacak.

Online gerçekleştirilecek programın tüm yayınlarını Youtube’da Küçükçekmecem TV’ den izleyebilirsiniz.

masal-istanbul-brosu-r-59361-4601799-1

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir