İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yol Boyu Çağrısı 31 Ekim’e Kadar Başvurulara Açık!


Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK, 2012’den bu yana ifade alanları sınırlı genç hikâye anlatıcılarının görsel üretimini destekleyen, bu bağlamda fotoğraf ve video eğitimlerinin yanı sıra kolektif üretim ve gösterim alanları yaratmayı amaçlayan bir proje. BAK Dersleri, Kolektif Üretim Atölyesi ve Video Geliştirme Atölyesi gibi buluşmalar aracılığıyla gençlerin kendi perspektiflerinden kentlerine dair görsel hikâyeler anlatmalarını destekleyen BAK, aynı zamanda web sitesi  www.sehrebak.org  kanalıyla açtığı çağrılarla çevrimiçi sergiler düzenliyor, belgesel fotoğraf ve video alanında eleştirel metinler ve kaynaklar sunuyor.

Yol Boyu çağrısı, asıl olarak yolculuğun bizde bıraktığı, keşif duygusu uyandıran izlere yöneltiyor bakışını. Kimi zaman bir eşya, kimi zaman kulak kabartılan bir diyalog ya da göze çarpan bir yol işareti, kimi zamansa kısa derin bir uyku… Yolculuğun farklı halleriyle ilgili anlardan ve izlenimlerden oluşsa da bir araya geldiğinde bize bütünlüklü bir hikâyenin kapısını aralayan en fazla 1 dakikalık videolarınızı ya da 8-12 fotoğraftan oluşan hikâyelerinizi 100-150 kelime uzunluğunda metinlerinizle birlikte 31 Ekim’e kadar paylaşabilirsiniz.

Yol Boyu çağrı metni ise şöyle;

Yolda olmayı sevmeyen var mı? Uzun ya da kısa, karada ya da suda, kalabalık ya da tek başına yolculuk, var oluşumuzun ayrılmaz bir parçası. Yolda olmak, bazen bir hayat muhasebesi, bazen bir sabırsızlık vesilesi, bazen bir rahatlama, bazen de zorlanma demek. Her koşulda keşiflerle, sürprizlerle dolu bu deneyim sırasında, bazen ilk kez gördüğümüz, bazense defalarca karşılaştığımız ve önünden geçip gittiğimiz şeyleri bir anda fark ediyor olmak bizi şaşırtır. Merak duygumuzu tetikleyen, uzaklaşma isteğimizi tatmin eden, anonimleşmenin rahatlığıyla bilinmez bir yerde olmanın tedirginliği arasında bir yerlerde dolaştığımız, bize yeni kapılar açan bir süreç…

Bu çağrı, asıl olarak yolculuğun bizde bıraktığı, keşif duygusu uyandıran izlere yöneltiyor bakışını. Kimi zaman bir eşya, kimi zaman kulak kabartılan bir diyalog ya da göze çarpan bir yol işareti, kimi zamansa kısa derin bir uyku… Yolculuğun farklı halleriyle ilgili anlardan ve izlenimlerden oluşsa da bir araya geldiğinde bize bütünlüklü bir hikâyenin kapısını aralayan en fazla 1 dakikalık videolarınızı ya da 8-12 fotoğraftan oluşan hikâyelerinizi 100-150 kelime uzunluğunda metinlerinizle birlikte 31 Ekim’e kadar paylaşabilirsiniz.

sehrebak.org’un geçmiş çevrimiçi sergileri için:

https://www.sehrebak.org/TR/Call/

Yol Boyu çağrısına başvurmak için:

https://www.sehrebak.org/TR/Call/1204-Yol-Boyu/

Ayrıntılı bilgi için: info@sehrebak.org

Instagram: https://www.instagram.com/sehrebak/?hl=tr

Facebook: https://www.facebook.com/SehreBak/

Twitter: https://twitter.com/sehrebak


İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir